Tel/Fax
+381 21 422 989
sobota, 18 august 2018 00:00

Letná škola Komunikačný kolotoč

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Letná škola Komunikačný kolotoč

Letná škola – Komunikačný kolotoč - zahrajme sa so slovenčinou sa aj v tomto roku poriadala v organizácii Centra ďalšieho vzdelávania  UK v Bratislave, v Modre od 11. - 18. augusta 2018, pre krajanov – stredoškolákov zo zahraničia vo vekovej kategórií 14 - 18 rokov.

komunikacny-kolotoc 002


Zo Srbska na tomto podujatí brali účasť žiaci z Gymnázia Mihajla Pupina v Kovačici a Gymnázia Jána Kollára v Báčskom Petrovci.

komunikacny-kolotoc 003


Cieľom podujatia je:

  • Vedieť správne využiť slovenčinu pri konverzácii formou hry – obohatenie slovnej zásoby, rôzne tvorivé úlohy, brainstorming – čo všetko už vedia o Bratislave a ktoré miesta už navštívili. Zápis na tabuľu – vychádzať z týchto informácií pri ďalšej konverzácii
  • Analýza textov rozprávok a básní prostredníctvom rôznych metód, Interpretácia rozprávok prostredníctvom jednotlivých úloh, tvorba kulís k záverečnému divadelnému predstaveniu - k interpretácii rozprávok. Tvorba básne formou koláže..

 

komunikacny-kolotoc 004


Na cestovné trovy tohto podujatia prispela aj NRSNM a Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

komunikacny-kolotoc 005

 

Čítať 327 krát
top