Tel/Fax
+381 21 422 989
streda, 05 december 2018 00:00

Výstava Vianočná pohľadnica

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Výstava Vianočná pohľadnica

V stredu, 5. decembra 2018 v Galérii Art klub v Kovačici bola usporiadaná 15. medzinárodná výstava detských prác pod názvom Vianočná pohľadnica.

vianocna-pohladnica dec 2018 002


Organizátormi tejto výstavy boli: Žilinský samosprávny kraj – Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne spolu s kanceláriou národnej rady Slovenskej republiky, NRSNM, Spolkom Slovákov v Poľsku, Mestským kultúrnym strediskom vo Frenštáte pod Radhoštem a Liptovským kultúrnym strediskom v Liptovskom Mikuláši. Výstavu otvoril Miroslav Žabenský,  riaditeľ Oravského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne v SR.

vianocna-pohladnica dec 2018 003


V mene NRSNM sa zúčastnil na otvorení výstavy Zlatko Šimák, člen NRSNM a výstavu otvorila Svetlana Zolňanová, koordinátorka Výboru pre vzdelávanien a členka NRSNM, ktorá prítomným priblížila význam Vianočných sviatkov v procese vzdelávania detí a zachovávania kultúrneho dedičstva vo Vojvodine, čo bolo znázornené aj na pohľadniciach mladých výtvarníkov. V mene hostiteľa sa prihovorila Mária Raspírová.

vianocna-pohladnica dec 2018 004


Na súťaži Vianočná pohľadnica početné uznania dostali aj slovenskí predškoláci z Kovačice a žiaci zo ZŠ v Bieleho Blata.

Cieľom tejto výstavy bolo vypracovanie katalógu, v ktorom je vybraných 28 najlepších detských prác a tie pohľadnice sú, ako bolo počuť,  funkčné a môžu sa posielať.

Projekt finančne podporila aj NRSNM.

 

Čítať 555 krát
top