Tel/Fax
+381 21 422 989
streda, 31 október 2018 00:00

Rozdelenie kníh pre žiakov Zdravotníckej školy

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Rozdelenie kníh pre žiakov Zdravotníckej školy

Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny v spolupráci s Výborom pre školstvo Národnej rady SR a Ministerstvom pre zdravotníctvo a Ministerstvom pre školstvo zabezpečila učebnice pre odborné predmety Ošetrovateľstva pre všetky 4 ročníky strednej Strednej zdravotníckej školy 7. apríla v Novom Sade, na ktorej prebieha vyučovanie v jednej triede všeobecného odboru (zdravotná sestra) v slovenskej reči.

rozdelenie-knih okt 2018 002


Po nahliadnutí pedagógov – lekárov do učebnice, titulok je ohodnotený ako adekvátny na vyučovanie ošetrovateľstva v súlade s učebnými osnovami v Srbsku, na základe čoho sme požiadali aj ministra o schválenie na používanie učebnice z dovozu z materskej krajiny, čo je v súlade s legislatívnym rámcom o vydávaní učebníc v Srbsku.

rozdelenie-knih okt 2018 003


Koordinátorka pre vzdelávanie Svetlana Zolňanová, spolu s profesorom Vladimírom Francystim, 31. októbra 2018, žiakom odovzdali učebnice a s vedením školy sa viedli rozhovory o možnej spolupráci so zdravotníckymi školami Žilinského samosprávneho kraja.

 

Čítať 368 krát
top