Tel/Fax
+381 21 422 989
sobota, 22 september 2018 00:00

V Žiline na odbornom seminári

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
V Žiline na odbornom seminári

V dňoch 19. až 22. septembra 2018 v organizácii Žilinského samosprávneho kraja po siedmykrát bol zorganizovaný odborný seminár pre profesorov slovenčiny, dejepisu a občianskej výchovy.

v-ziline-na-odbornom-seminari sept 002


Zo Srbska sa ho zúčastnilo 47 profesorov zo základných a stredných škôl z Padiny, Kovačice, Pivnice, Selenče, Silbaša, Kysáča, Hložian, Kulpína, Báčskeho Petrovca, Nového Sadu, Báčskej Palanke a Čeláreva, Jánošíka, Aradáča. Po tretíkrát zúčastnili i študenti z Oddelenia slovakistiky Filozofickej fakulty v Novom Sade Oddelenia slovakistiky a vychovávateľky materských škôl s vyučovacou rečou slovenskou.

v-ziline-na-odbornom-seminari sept 003


Žilinčania aj tohto roku frekventantom seminára ponúkli zaujímavé prednášky z oblasti dejín a projektového manažmentu venované 100. výročiu založenia Československého štátu. Prednášky prebiehali v amfiteátri budovy Žilinského samosprávneho kraja, v stredných školách v Martine. Neoddeliteľnou zložkou časti seminára boli výlety po žilinskom regióne – návšteva Turčianskej galérie v Martine, Národného múzea v Ružomberkua  Liptovskej dediny v Pribyline.

v-ziline-na-odbornom-seminari sept 004


Nevystali ani umelecké zážitky z divadelného predstavenia Kumšt v podaní Komorného divadla v Martine.

v-ziline-na-odbornom-seminari sept 005


Žilinský samosprávny kraj zabezpečil pre všetkých účastníkom seminára ubytovanie so stravovaním, ako i program s výletmi a priliehavé darčeky.

v-ziline-na-odbornom-seminari sept 006


Projekt podporila Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny a úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

v-ziline-na-odbornom-seminari sept 007

v-ziline-na-odbornom-seminari sept 008

v-ziline-na-odbornom-seminari sept 009

v-ziline-na-odbornom-seminari sept 010

 

 

Čítať 374 krát
top