Tel/Fax
+381 21 422 989
streda, 27 jún 2018 00:00

Prezentácia projektov venovaných menšinám

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Prezentácia projektov venovaných menšinám

Rada Európy 27.06. poriadala v Belehrade prezentácia projektov, ktorými sa má posilniť ochrana národnostných menšín v Srbsku prostredníctvom vzdelávania.

prezentacia-projektov jun 2018 002-2


Prezentované boli materiály: Vzdelávanie v jazykoch národnostných menšín - čo majú vedieť rodičia a žiaci? a Správa o zastúpení národnostných menšín  v programoch vyučovania a učenia a v učebniciach pre väčšinový národ. Na porade sa zúčastnila koordinátorka pre vzdelávanie.

prezentacia-projektov jun 2018 003

prezentacia-projektov jun 2018 004


V ten istý deň koordinátorka, ako členka Národnej osvetovej rady, bola prítomná v ministerstve  na pracovnom stretnutí k realizácii projektu SBB – oblasť 2, ktorá hovorí o posilnení kompetencií menšinových učiteľov zo všetkých vyučovacích predmetov pre základné a stredné školy a o vydávaní učebníc v jazykoch národnostných spoločenstiev.

 

Čítať 826 krát
top