Tel/Fax
+381 21 422 989
pondelok, 25 jún 2018 00:00

Pomoc pre študentov slovenčiny

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Pomoc pre študentov slovenčiny

V priestoroch Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny sa 25. júna stretli študenti prvého ročníka slovenského jazyka a literatúry, ktorí študujú na Filozofickej fakulte v Novom Sade s predsedníčkou Národnostnej rady Annou Tomanovou Makanovou a koordinátorkou pre vzdelávanie Svetlanou Zolňanovou a podpísali zmluvy pre finančnú podporu na štúdium slovenčiny.

Na takýto spôsob sa bude motivovať zápis študentov na Oddelenie slovakistiky aj v akademickom roku 2018/2019.

Finančné prostriedky na túto akciu vyčlenili z rozpočtu Výboru pre vzdelávanie, Výboru pre úradné používanie jazyka a písma a z projektu Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

 

Čítať 527 krát
top