Tel/Fax
+381 21 422 989
štvrtok, 09 marec 2017 00:00

K maturite pre stredoškolákov

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
K maturite pre stredoškolákov

Ministerstvo osvety, vedy a technologického rozvoja v Srbsku usporiadalo 9. marca 2017 zasadnutie, na ktorom boli predstaviteľom bosenskej, albánskej, slovenskej, rumunskej, maďarskej, rusínskej a chorvátskej národnostnej rade prezentované navrhnuté novinky k maturite pre stredné školy v Srbsku.

k-maturite-pre-stredoskolakov 2017 002


Predstaviteľky ministerstva, Anamarija Viček, štátna tajomníčka, Dragana Pavlović Babić, Biljana Stojanović spolu s niektorými  predstaviteľmi pracovnej skupiny, prezentovali návrhy pracovnej skupiny o reorganizácii skladania maturitných skúšok pre stredoškolákov.

k-maturite-pre-stredoskolakov 2017 003


Po diskusii, sa ujali návrhy predstaviteľov menšinového vzdelávania, aby sa srbčina, ako nematerinský jazyk zaradila do povinných predmetov, kde sa bude môcť zvoliť ako tretí voliteľný predmet, okrem materinského jazyka a matematiky, na skladanie maturitnej skúšky  vo všeobecnom štvorročnom vzdelávaní a že sa národnostné rady ujmu formovania tímu pre vypracovanie testov z materinského jazyka a prekladateľov a lektorov, podobne ako sa to už robí na úrovni základných škôl. Národnostné rady delegujú dvoch členov, ktorí sa v mene menšín pripoja do pracovnej skupiny.

NRSNM predstavovala na tomto stretnutí Svetlana Zolňanová, koordinátorka pre vzdelávanie.

Na túto aktivitu sa z prostriedkov NRSNM vyčlenilo 1.400,00.

Čítať 385 krát
top