Tel/Fax
+381 21 422 989
piatok, 29 január 2016 00:00

Okrúhly stôl na tému práv národnostných menšín na území mesta Pančevo

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Okrúhly stôl na tému práv národnostných menšín na území mesta Pančevo

Okrúhly stôl pod názvom Práva národnostných menšín v meste Pančevo – Perspektívy, ktorý sa uskutočnil 29. januára 2016 v Mestskej správe Mesta Pančevo bol súčasťou záverečnej konferencie projektu Zhromaždenie pre všetkých.

okruhly-stol 2016 002


Tento projekt trval v období od 2. februára roku 2015 do 2. februára roku 2016. Jeho realizáciu malo na starosti Mesto Pančevo a sufinancovala ho Rada Európy v rámci projektu Promócia práv a ochrana menšín v juhovýchodnej Európe.

okruhly-stol 2016 003


Prítomným sa najprv prihovoril primátor Mesta Pančevo Saša Pavlov, potom predseda Zhromaždenia Mesta Pančevo Tigran Kiš, koordinátor regionálneho projektu Promócia práv a ochrana menšín v juhovýchodnej Európe Emir Adžović, v mene Rady Európy zastupkyňa predsedu Zhromaždenia Milica Todorović, ochrankyňa občanov Jelena Stojković Sokolović a nakoniec predstavitelia Národnostných rád.

okruhly-stol 2016 004


Národnostnú radu slovenskej národnostnej menšiny na tomto stretnutí zastupovali Ján Litavský, podpredseda NRSNM a Branislav Kulík, predseda Výboru pre úradné používanie jazyka a písma NRSNM, ktorý touto príležitosťou vyzdvihol význam projektu najmä pre príslušníkov slovenskej národnostnej menšiny.

Vyjadril nádej, že je tento projekt krok bližšie k tomu, aby sa slovenský jazyk znovu stal úradným jazykom na území Mesta Pančevo.

 

Čítať 1101 krát
top