Tel/Fax
+381 21 422 989
piatok, 29 január 2016 00:00

Delegácia Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny navštívila obec Šíd

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Delegácia Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny navštívila obec Šíd

Delegácia Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny v piatok 29. 01. 2016 navštívila Obec Šíd, počas ktorej sa najprv v Slovenskom dome v Šíde stretla s predstaviteľmi slovenských kulturných spolkov a cirkevných zborov, miestnych odborov Matice slovenskej a učiteľmi základných škôl z prostredí, v ktorých sa vyučuje slovenský jazyk, čiže zo Šídu, Erdevíku, Bingule a Ľuby.

nrsnm sid 2016 002


Hlavnou témou tohto stretnutia boli plánované aktivity Slovákov v obci Šíd a zabezpečenie potrebných finančných prostriedkov na ich realizáciu.

nrsnm sid 2016 003


Po ukončení tohto stretnutia sa všetci prítomní presťahovali na pôdu  Zhromaždenia obce Šíd. Hostiteľom tu bol predseda obce Nikola Vasić za prítomnosti náčelníka oddelenia spoločenských činností Romka Papugu a riaditeľky predškolskej ustanovizne Jelice Stanivukovićovej Šilja.

nrsnm sid 2016 004


Rokovalo sa o tom, ako zachovať inventár sprivatizovaného Rádia Šíd, ktorý je zabezpečený z donácií Republiky Slovensko, akým spôsobom doriešiť výučbu slovenčiny v predškolských ustanovizniach v obci Šíd a treťou témou bola finančná podpora z Obce Šíd pre národnostné rady na rok 2016.

nrsnm sid 2016 005


Na záver stretnutia predsednička NRSNM Anna Tomanová Makanová predsedovi Obce Šíd Nikolovi Vasićovi a predstaviteľom slovenskej komunity v Erdevíku, Binguli, Ľube a Šíde odovzdala plagát, na ktorom sú znázornené základné práva o úradnom používani jazykov narodnostných menšín vo Vojvodine.

 

Čítať 1118 krát
top