Tel/Fax
+381 21 422 989
utorok, 29 október 2019 19:42

Na 54. Folklórnych slávnostiach pod Poľanou v Detve

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Na 54. Folklórnych slávnostiach pod Poľanou v Detve

V spolupráci s mestom Detva Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí na 54. ročníku Folklórnych slávností pod Poľanou, ktorý prebiehal v čase od 12. do 14. júla 2019, usporiadal i tradičnú 46. Krajanskú nedeľu a po šiestykrát i Krajanský dvor. Na týchto troch podujatiach v jednom krajania z celého sveta v Detve nachádzajú svoje pevné miesto a obľubu. V záverečný deň folklórnych slávností scénickým programom súborov a skupín pod názvom Čaro pastierov v rámci Krajanskej nedele potešili divákov folklórne súbory a umelecké spolky Slovákov žijúcich v zahraničí: z Austrálie, Českej republiky, Francúzska, Maďarska, Poľska, Rumunska a Srbska. Náš štát reprezentoval FS SKOS Detvan z Vojlovice a FS KOS Jednota zo Šídu.

            Medzi krajanmi, ktorí na Krajanskom dvore už roky s láskou prezentujú nielen svoje zvykoslovie, folklórny kolorit a pestrosť tradičných jedál a remesiel Slovákov v štátoch juhovýchodnej Európy, prišli i viacerí predstavitelia z nášho štátu.

Fotografie: Vladimír Linder

ee5fba17ed875220b09278170ffb06c5.jpg

Čítať 196 krát
top