Tel/Fax
+381 21 422 989
streda, 02 október 2019 15:40

Podpora divadla vo Vojlovici

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Podpora divadla vo Vojlovici

Podľa Plánu a programu Výboru pre kultúru NRSNM boli vyčlenené prostriedky i na podporu detského divadelného predstavenia SKOS Detvan vo Vojlovici a to v ústrety 26. Prehliadky slovenskej detskej divadelnej tvorby 3xĎ v Starej Pazove. Podporený bol nácvik divadelného predstavenia Rozmarín autorky predlohy Terezy Veberovej Oravcovej. Text preložila Kristína Gajanová, upravila ho Alisa Oravcová, ktorá zároveň bola i režisérkou predstavenia a autorkou choreografie. Rozmarín je bájka o začarovanom vlkovi a rockovej kapele zvierat, ktoré žijú v lese s Červenou čiapočkou a horárom. Kliatba je ukrytá vo vôni rozmarínu, ktorý osudovo spojí Červenú čiapočku a vlka. Hudba v predstvení je autorským dielom Žeľka Kolárika Žexa, napísaná je v rockovom duchu a inšpirovaná je slovenskými ľudovými piesňami. Vystúpili nádejní herci: Mario Beracka, Adam Kolárik, Andrej Holok, Sara Mitrovićová, Valentina Čriepková, Uroš Pavlov, Filip Bisak, Jana Mareková a Jana Beracková. Na uvedený projekt bolo vyčlenené 80.000,00 dinárov.

Čítať 113 krát
top