Tel/Fax
+381 21 422 989
utorok, 01 október 2019 14:56

Podpora detského divadla v Binguli

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Podpora detského divadla v Binguli

Národnostná rada v ústrety 26. Prehliadky slovenskej detskej divadelnej tvorby 3xĎ v Starej Pazove finančne podporila prípravu a realizáciu nácviku detského divadla Ekologická rozprávka Tijany Farkašovej Slovenského kultúrno-umeleckého spolku Milana Rastislava Štefánika v Binguli. Okrem toho, že inšpirovaná rôznymi prameňmi Tijana Farkašová napísala túto predlohu, zároveň ju aj režírovala. Bola to poučná moderná rozprávka o tom, čo je správne, čo nesprávne a pointou v podstate bola idea o ochrane životného prostredia. Spolupracovali aj Darko Bábeľa, Kristijan Horvát a rodičia mladučkých hercov. V divadielku hrali: Lea Častvenová, Damir Sucháni, Mila Petržľanová, Vanesa Dubovská, Viktória Dubovská, Nikolina Gašparová, Anđela Farkašová, Emília Dudková, Ivana Zorňanová a Saša Krneta.

            Národnostná rada z prostriedkov Výboru pre kultúru NRSNM na uvedený projekt vyčlenila 80.000,00 dinárov.

Čítať 221 krát
top