Tel/Fax
+381 21 422 989
utorok, 18 december 2018 00:00

Čo dokáže pekné slovo po ôsmykrát

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Čo dokáže pekné slovo po ôsmykrát

V organizácii Komisie pre literárno-vydavateľskú činnosť Výboru pre kultúru Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny na Základnej škole Ľudovíta Štúra v Kysáči 18. decembra 2018 boli udelené ceny 8. kola literárnej súťaže Čo dokáže pekné slovo.

pekne-slovo-osmykrat 002


Na súťaž úhrnne prišlo 51 prác v kategórii vyšších ročníkov základných škôl a 7 prác v kategórii žiakov stredných škôl a gymnázií. Práce hodnotila komisia v zložení Martin Prebudila (predseda) a členky Zuzana Valentíková  a Svetluša Hlaváčová.

pekne-slovo-osmykrat 003


Program moderoval Martin Prebudila, hostí privítala pedagogička školy Maja Klicovová a v mene učiteľov sa prihovorila Ľudmila Berediová-Stupavská. V mene predsedníčky NRSNM Libušky Lakatošovej sa prihovorila členka NRSNM Anna Horvátová, ktorá spolu s ďalším členom NRSNM Vladimírom Francistym udeľovali ceny odmeneným žiakom.

pekne-slovo-osmykrat 004


Na vyhodnotenie do Padiny pricestovali odmenení žiaci z Kovačice, Padiny, Pivnice, Báčskeho Petrovca, Starej Pazovy a Bieleho Blata.

pekne-slovo-osmykrat 005


Prvú cenu na súťaži udelili Eme Pudelkovej za prózu Nikdy nezačínaj prestávať, nikdy neprestávaj začínať!, žiačke 8. ročníka Základnej školy 15. októbra v Pivnici; druhú cenu získali Marcela Gániová, žiačka 7. ročníka Základnej školy Jána Čajaka v Báčskom Petrovci za prácu Záhadná krajina a Milinka Glóziková, žiačka 7. ročníka Základnej školy Mladých pokolení v Kovačici za prácu Láska hory prenáša; tretiu cenu získali Damjan Marinković, žiak 8. ročníka Základnej školy 15. októbra v Pivnici za prácu Nikdy nezačínaj prestávať, nikdy neprerstávaj začínať! a Števko Straka, žiak 5. ročníka Základnej školy bratstva a jednoty v Bielom Blate za báseň Messi.

pekne-slovo-osmykrat 006


Špeciálne ceny získali Dejna Domoniová, žiačka 8. ročníka Základnej školy hrdinu Janka Čmelíka zo Starej Pazovy za prácu pod názvom Svet snov, Marian Tót, žiak 7. ročníka Základnej školy bratstva a jednoty v Bielom Blate za báseň Telefón a Ivana Haníková, žiačka 7. ročníka za prácu Kam ísť?.

pekne-slovo-osmykrat 007


Keď ide o kategóriu žiakov stredných škôl prvú cenu udelili Emílii Jane Pálešovej, žiačke 4. ročníka Gymnázia Jána Kollára v Báčskom Petrovci za prácu Black Ripper, druhú cenu získala Petra Častvenová, žiačka 4. ročníka Gymnázia Jána Kollára v Báčskom Petrovci za prácu Keby si žil v mojej Eiffelovej veži, tretiu cenu získal Branislav Pop, žiak 4. ročníka Gymnázia Jána Kollára v Báčskom Petrovci za báseň Začiatok a špeciálnu cenu získala Maja Opavská, tretiačka na Gymnáziu Jána Kollára v Báčskom Petrovci za prácu Dážď a voľačo pekné. Program udeľovania cien trefne doplnil chór kysáčskej základnej školy pod vedením učiteľky hudobnej kultúry Eleny Krošlákovej.

pekne-slovo-osmykrat 008


Na toto podujatie NRSNM vyčlenila 50.000,00 dinárov.

 

Čítať 1118 krát
top