Tel/Fax
+381 21 422 989
nedeľa, 14 október 2018 00:00

Z recitačnej súťaže Naša Vansovej Lomnička

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Z recitačnej súťaže Naša Vansovej Lomnička

V Starej Ľubovni sa v dňoch od 12. do 14. októbra 2018 uskutočnila medzinárodná recitačná súťaž Naša Vansovej Lomnička, na ktorej sa zúčastnili tri recitátorky, víťazky finálovej súťaže v Báčskom Petrovci.

z-recitacnej-sutaze okt 2018 002


V kategórii prózy recitovali Marženka Žiaková z Kovačice a Danica Vŕbová z Hajdušice a v kategórii poézie vystúpila Anna Hrnčiarová z Lalite s prednesom úryvku z básne Jána Bottu Margita a Besná. Marženka Žiaková získala aj osobitné uznanie Cenu Ľubovnianskeho literárneho klubu. V sprievode sa po prvýkrát na recitačnej súťaži v Starej Ľubovni zúčastnili aj predstaviteľky Asociácie slovenských spolkov žien. Členky správnej rady Anna Horvátova zo Starej Pazovy a Mária Gašparovská z Báčskeho Petrovca a členky dozornej rady Anna Balážová zo Starej Pazovy a Zuzana Hrková z Kovačice. Viedla ich Viera Miškovicová z Hložian, predsedníčka ASSŽ.

z-recitacnej-sutaze okt 2018 003


Naše účastníčky recitovali v druhý deň a na záver programov boli osobitne pochválené za zachovanej slovenskej reči a ich prednesy boli vysoko hodnotené odbornou porotou tohtoročnej súťaže. Našu delegáciu osobitne pozdravil primátor mesta Stará Ľubovňa PhDr. Ľuboš Tomko, ktorý vyzdvihol rôznorodú spoluprácu s obcou Báčsky Petrovec ako s partnerským mestom v Srbsku a s Asociáciou slovenských spolkov žien. Všetky členky delegácie sa zúčastnili aj sprievodných aktivít, ktoré pripravili hostitelia a tak si obzreli aj kultúrno-historické pamiatky mesta Stará Ľubovňa, navštívili sme Ľubovniansky hrad a Skanzen-etno dedinku pod hradom.

Cestovné trovy účastníčkam súťaže boli hradené podľa plánu a programu Komisie pre ochranu kultúrnych tradícií Výboru pre kultúru v hodnote 65.000,00 dinárov.

Viera Miškovicová

 

Čítať 540 krát
top