Tel/Fax
+381 21 422 989
sobota, 30 jún 2018 00:00

22. Južnoslovenské detské a mládežnícke folklórne slávnosti v Dulovciach

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
22. Južnoslovenské detské a mládežnícke folklórne slávnosti v Dulovciach

V dňoch 29. a 30. júna 2018 sa konal 22. ročník Južnoslovenských detských a mládežníckych folklórnych slávností.

Slávnosti sa konajú pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Doc. Ing. Milana Belicu, PhD. Hlavnými organizátormi tohto podujatia boli obec Dulovce a Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí v Bratislave. Spoluorganizátormi – Základná škola Dulovce, Regionálne osvetové stredisko v Komárne a Dotyk ľudskosti o.z. – Touch of Humanity.

Režisérkou tohtoročných slávností bola Mgr. art. Lenka Konečná ArtD. V rámci sobotňajšieho programu Kvety nášho rodu sa predstavili detské a mládežnícke folklórne súbory z domova i zahraničia.

V tomto roku účinkovali v Dulovciach DFS: Lúčik Dulovce, Novozámocký Zlatý levík, Helička Nesvady, Kopaničiarik Myjava, Zornička Zvolen, Čečinka Bratislava, Sálašan, Nadlak, Rumunsko, Folklórna skupina Vločka ZŠ Mladých pokolení Kovačica, Srbsko, DFS Matice slovenskej, Kukučín – Kuntarić, Jakšić Chorvátsko a Malá Furmička, Čemer, Maďarsko.

Večerným programom v sobotu bol folklórny súbor Detvan, Vojlovica, Srbsko. Projekt podporil Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

 

Čítať 385 krát
top