Tel/Fax
+381 21 422 989
nedeľa, 02 júl 2017 00:00

Tábory pre žiakov generácie

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Tábory pre žiakov generácie

Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského v Bratislave za finančnej podpory Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky usporiadalo v dňoch 24.06- 02.07. 2017 v Modre- Harmónii mobilnú učebňu zo slovenského jazyka pod názvom Komunikačný kolotoč-  zahrajme sa so slovenčinou, pre žiakov základných škôl zo Srbska, Maďarska a Ukrajiny.

tabory-pre-ziakov-generacie jul 2017 002


Na tomto tábore boli žiačky generácie zo slovenských škôl v Srbsku a ocenené žiačky zo slovenského jazyka. Boli to: Vanesa Márková z Padiny, Jarmilka Hriešiková z Kovačice, Valentína Hudecová zo Starej Pazovy, Sára Struhárová zo Silbaša, Ema Gierová z Báčského Petrovca, Sára Hučková z Jánošíka a ocenená žiačka zo slovenčiny Valentína Đurovićová z Padiny, vedené učiteľom Jankom Kolárikom z Padiny.

tabory-pre-ziakov-generacie jul 2017 003


Žiakom okrem vyučovania slovenčiny (spievania slovenských ľudových piesní, nácvikov ľudových tancov a divadla) organizátori ponúkli i návštevu Bratislavy, Smolenickej jaskyne, Bradla- Mohyly M.R.Štefánika, Košarísk, Piešťan, Modry a hradu Červený kameň.

tabory-pre-ziakov-generacie jul 2017 004


Zájazd skupinky ocenených žiakov zo slovenčiny a žiakov generácie zo Srbska podporili NRSNM a ÚSŽZ.

tabory-pre-ziakov-generacie jul 2017 005

 

Čítať 275 krát
top