Tel/Fax
+381 21 422 989
pondelok, 31 júl 2017 00:00

Príprava vyučovacieho predmetu Slováci vo svete

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Príprava vyučovacieho predmetu Slováci vo svete

31. júla sa na Slovenskom gymnáziu v Békeščabe stretla podskupina Komisie pre tvorbu kurikulárnych materiálov k voliteľnému predmetu o živote a dejinách Slovákov žijúcich v zahraničí pre súčasnosť – obdobie po roku 1989.

10 tém sa navrhuje rozčleniť na 50% Dolná zem a 50% iné časti sveta. 2 témy pre Srbsko, 1 pre Maďarsko, 1 pre Rumunsko 1 téma pre Chorvátsko a Bulharsko, 1 téma Ameriku, 1 téma bude Austrália a Nový Zéland, 1 téma Poľsko, Ukrajina, pobaltské štáty a Rusko a 2 témy ostatnú Európu (Belgicko, Bosna a Hercegovina, Cyprus, Česká republika, Čierna Hora, Dánsko, Francúzsko, Írsko, Luxembursko, Nemecko, Rakúsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Vatikán, Spojené kráľovstvo Veľká Británia a Severné Írsko).
 
Očakávame, že základné kontúry predmetu budú vypracované v priebehu  roka 2017, aby boli predložené na schválenie Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR a  aby následne mohol byť predmet Slováci vo svete zakomponovaný do skupiny voliteľných predmetov pre stredné školy v Slovenskej republike.

 

Čítať 236 krát
top