Tel/Fax
+381 21 422 989
streda, 01 marec 2017 00:00

Stretnutie s námestníčkou PS

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Stretnutie s námestníčkou PS

V stredu, 1. marca, navštívila Národnostnú radu slovenskej národnostnej menšiny námestníčka Pokrajinského tajomníka pre vzdelávanie, správu, predpisy a národné spoločenstvá, Milinka Chrťanová, ktorá je poverená aj otázkou vzdelávania národnostných menšín vo Vojvodine.

stretnutie-s-namestnickou-ps 2017 002


V mene NRSNM o problematike v oblasti vzdelávania s ňou hovorili Anna Tomanová Makanová, predsedníčka NRSNM, Ján Brna, predseda VPV NRSNM a Svetlana Zolňanová, koordinátorka pre vzdelávanie NRSNM a dohodli sa spolupráci pri sústavnom vyriešení otázok týkajúcich sa:

  • vypracovania správy o realizácii Akčného plánu ku kapitole 23 z oblasti vzdelávania, kde by národnostné rady z územia Vojvodiny mohli prispieť k správe, ktorú podáva APV, aby bola úplnejšia a aby sa počul aj hlas menšín,
  • otvorenia nových vzdelávacích odborov pre gymnáziá (verifikácii školy) a schvaľovanie sieti stredných škôl
  • zachovania počtu tried  s možnosťou rozšírenia odborov na Gymnáziu Jána Kollára so žiackym domovom v Báčskom Petrovci, ako inštitúcii, ktorej sme spoluzakladatelia.
  • pri otvorení tried s menším počtom žiakov, ako 15 v slovenskej reči
  • pri schvaľovaní autorských a prekladových učebníc v slovenskej reči a učebníc z dovozu zo Slovenskej republike
  • vymenovaní riaditeľov škôl – inštitúcií s národnostným významom
  • poskytovanie podpory projektom, ktoré podáva slovenská menšiny na sekretariát
  • podpora organizácii oblastných súťaží zo slovenského jazyka a prekladu testov na súťaže pre ZŠ a SŠ.

Za túto aktivitu NRSNM vyčlenila 3.267,00.

Čítať 222 krát
top