Tel/Fax
+381 21 422 989
utorok, 21 február 2017 00:00

Koordinácia pre vzdelávanie zaujala stanovisko k novým zákonom

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Koordinácia pre vzdelávanie zaujala stanovisko k novým zákonom

21. februára 2017 v priestoroch Kancelárie pre ľudské a menšinové práva v Belehrade zasadala  Koordinácia pre vzdelávanie národnostných rád albánskej, aškalijskej, bosenskej, rumunskej, maďarskej, českej, slovinskej, slovenskej, chorvátskej a vlašskej národnostnej menšiny.

koordinacia-pre-vzdelavanie 2017 002


Uvedené národnostné menšiny vypracovali návrhy, ktoré nevyhnutne  treba zapracovať do zákonov z oblasti vzdelávania, za cieľom uskutočňovania práva na vzdelávanie v materinskom jazyku a učenia sa materčiny na predškolskej, základoškolskej a stredoškolskej úrovni .

Návrhy budu poslané všetkým národnostným radám na odsúhlasenie a potom sa pošlú ministrovi spolu so žiadosťou o prijatie delegácie Koordinácie - skupiny pre vzdelávanie.

Čítať 251 krát
top