Tel/Fax
+381 21 422 989
sobota, 20 október 2018 00:00

Slávnostné otvorenie Slovenského domu v Aradáči

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Slávnostné otvorenie Slovenského domu v Aradáči

V sobotu 20. októbra v Aradáči bolo usporiadané sviatočné otvorenie zrekonštruovaných miestností Slovenského domu.

slavnostne-otvorenie okt 2018 002


Slávnostným prestrihnutím stuhy predsedníčka NRSNM Anna Tomanová Makanová odovzdala Slovenský dom aradáčskym ochotníkom (Kultúrnemu centru,  Miestnemu odboru Matice Slovenskej v Srbsku, Miestnemu výboru a Spolku žien Ruža) do užívania na nasledujúcich 99 rokov.

Rekonštrukciu Slovenského domu finančne podporila Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny celkovou sumou 723.100,00 dinárov na základe schválených plánov a programov Výboru pre úradné používanie jazyka a písma na rok 2016 a 2017.

Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny podporou rekonštrukcie Slovenského domu v Ardáči pokračovala vo svojich viacročných aktivitách zameraných na vytváranie čo najoptimálnejších  podmienok pre ochotnícku činnosť slovenských spolkov, združení a organizácií.

Slávnostné otvorenie Slovenského domu v Aradáči sprevádzal priliehavý kultúrno-umelecký programom tamojších ochotníkov.

 

Čítať 585 krát
top